0
78

AHALİTV-Çal ilçesindeki bir manavda, müşteriler karpuzların istediği kadarını kestirerek alabiliyor. İlçede talep gören yarım karpuz satışlarına en çok öğrenciler ve çalışan bekarlar ilgi gösteriyor.

YARIM KARPUZ ile ilgili görsel sonucu

Yaz mevsiminde en çok tüketilen meyveler arasında yer alan karpuzda, geleneksel satış tarzının dışına çıkıldı. Çal ilçesinde manavlık yapan Mustafa Şimşek, karpuzları keserek satmaya başladı.

Son yıllarda sebze ve meyve fiyatlarındaki artış nedeniyle reyonlardaki ürünlerin satışı tek tek yapılırken, bu yeni alışveriş uygulamasından karpuz da nasibini aldı. Manavda kilogramı 3 TL’den olan karpuzun fiyatını yüksek bulan vatandaşlar karpuzun istediği kadarını alırken, öğrenciler ve yalnız yaşayan çalışanlar ise kilogramı yaklaşık 7-8 olan karpuzun tamamının fazla gelmesi nedeniyle yarım karpuz alıyor. Uygulama sayesinde karpuz israfının önüne geçilerek, vatandaşların da karpuzun içine görerek alması sağlanıyor. İlçede vatandaşlar ilk başta yarım karpuz satışına ilgi göstermese de, son zamanlarda yarım karpuz satışı her gecen gün artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here