Başkan Çelik yollarda…HEDEF:YENİ BOZKURT

0
334

AHALİTV-8 Ağustos’ta meydana gelen 6 şiddetindeki deprem Denizli’nin Bozkurt ve Çardak İlçesi’ni vurdu. Deprem sonrasında artçılar devam ederken, Bozkurt’ta 630 civarında bina kullanılamaz hale geldi.

Bozkurt’ta yaşanan deprem sonrası Belediye Başkanı Birsen Çelik kolları sıvad,dayanışma görüşmeleri ve ziyaretlerine başladı, destek istedi. Zor günlerin dayanışma ile aşılacağı vurgusu yapan Çelik,İzmir Büyükşehir,Aydın Büyükşehir,Balçova,Narlıdere,Efeler,Kuşadası,Söke,Muğla ve Antalya Büyükşehir Belediyelerine ziyaretler gerçekleştirdi.Depremi,bölgenin durumu ve hasarı anlatan Çelik,”Gün dayanışma günü” dedi.

KADIN BAŞKANDAN DESTEK

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik,ilçesinin depremden hasar gören bölgelerinde adeta yeniden yaşam için mücadele kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e de ulaştı, depremin acısını analar ve kadınların çektiğine vurgu yaparak dayanışma istedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Birsen Çelik dahil, gülümseyen insanlar, iç mekan

ÇELİK:ÇÖZECEĞİZ

Ziyaretlerine devam edeceğini belirten Başkan Çelik,6 şiddetindeki depremin yaralarını saracaklarını belirterek “Kış koşulları öncesi raporların ardından yıkım çalışmaları yapacağız. Bunu Belediye olarak üstleneceğiz.Prefabrik yaşam alanları ile ilgili önemli destek bulacağız.Belediye binasını yeni yerde yapacağız.Farklı gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik girişimler devam edecek.Psikolojik destek oluşturacağız,sağlık taramaları yapacagız.Tek dileğimiz duyarlılık ve dayanışma” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here