Çelik adım adım depremi anlatıyor…BOZKURT İÇİN SEFERBERLİK!

0
231

AHALİTV-8 Ağustos’ta yaşanan 6 şiddetindeki deprem ve ardından gelen yüzlerce artçı ile sarsılan Bozkurt İlçesi’nde Belediye Başkanı Birsen Çelik, yaralı sarmak için adeta Evliya Çelebi oldu.Çelik, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne katıldı, üyelere Bozkurt depremini anlattı,desteklerini aldı.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Birsen Çelik dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Bozkurt depremi ve yaraların sarılması için yollara düşen Başkan Çelik, yaklaşan kış koşullarından ilçe halkının olumsuz etkilenmemesi için adeta seferberlik ilan etti. Ege bölgesi başta olmak üzere, yüzün üzerinde Belediyeyi arayan ve dayanışma öneren Çelik başarılı oluyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE KATILDI

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, bugün toplanan Aydın Büyükşehir Meclisine konuk oldu. Söz alan Çelik, ilçesinde yaşanan 6 şiddetindeki artçı depremin yıkımlarını ve oluşan zararları,ilçe halkının içinde bulunduğu psikolojiyi anlattı.

Hazırladığı slyat eşliğinde sunum yapan Çelik,dayanışma istedi. Çelik’den sonra söz alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,Bozkurt’a yardım teklifini meclis görüşmesine açtı.Teklif olumlu görüşler belirtilerek komisyoma havale edildi.Komisyondan kısa sürede çıkacak ve oy birliğiyla kabul edilme kararı alınan teklife göre,Aydın,Bozkurt’a prefabrik konut ve diğer ayni yardımları gerçekleştirecek. Mecliste ayrıca Ak Parti gurubu da meclis huzur haklarını Bozkurt Belediyesi’ne bağışlama kararı aldı.

Aydın’daduygulandığını belirten Başkan Çelik,Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile önergeye destek veren Meclis üyelerine teşekkür etti

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Birsen Çelik dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

HERYERDE BOZKURT,HER YERDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Öte yandan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik,CHP’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında gittiği Ankara’da CHP’li Belediye Başkanları ile bir araya gelerek Bokurt’u anlattı.Ankara’da yaklaşık 20 Belediye Başkanı ile görüşen Çelik’in ilk durağı Ankara Büyükşehir Belediyesi oldu.Çelik burada Başkan Mansur Yavaş ile bir araya gelerek destek istedi. Daha sonra Çankaya Belediyesi’nde Başkan Alper Taşdelen ile görüşen Çelik, Çankaya-Bozkurt dayanışması önerdi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Birsen Çelik dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Çelik Ankara ziyaretinde ayrıca, Yalova,Tarsus,Ardahan,Muğla Büyükşehir,Maltepe Bşkanlarının yanı sıra partisinin Genel Merkez yöneticilerini bilgilendirdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here