DENİZLİ TABİP ODASI:ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLMAK İSTİYORUZ…

0
148

AHALİTV-14 Mart Tıp Bayramı,Denizli’de farklı etkinlik ve açıklamalarla kutlandı.

Etkinlikler kapsamında,Denizli Tabip Odası Başkanı Dr.Meral Alten ve yönetim kurulu üyeleri Atatürk anıtına çelenk sundu,sayğı duruşunda bulundu.

Oda Başkanı Alten, daha sonra düzenlediği basın toplantısında,gün,mesleğin sorunları ve çözümleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

Alten’in  açıklaması şöyle:

Bizler uzun ve zorlu bir eğitimin ardından Hipokrat andımızda söylediğimiz gibi, mesleğimizi, vicdanımızla, onurumuzla ve iyi hekimlik ilkelerini gözeterek uygulayacağımıza and içtik.
Bugünkü sağlık sistemi içinde yaşanan tüm olumsuzluklar hekime mal edilmektedir, oysa biz hekimler hastalarımıza ayrım gözetmeksizin hizmet vermekte, hastalarımızla karşı karşıya değil, hep yan yana durmaktayız. Ancak sistemin bizi işaret etmesi maalesef bizi şiddetle karşı karşıya getirmektedir. Şuan tüm sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun sebebi hekimler değil, sağlık sistemidir. Hekimler olarak biz dünya sağlık örgütünün önerdiği gibi hastalarımıza muayenelerimizde en az 15 dakika ayırmayı istiyor ve bunu sağlamak için de gereken çözümün bir parçası olmak istiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here