Denizli’de” farkındalık” için yürüdüler

0
187

AHALİTV-‘Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında, engellilere yönelik eğitim veren okul ve sivil toplum kuruluşları, klasik Vosvoslar eşliğinde Denizli caddelerinde farkındalık yürüyüşü yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Faik Öz ve Tuncay Özbek dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi 1016 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenledi. Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törene, Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, engellilere yönelik eğitim veren okullar ve sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar süren kortejde engellilerin sorunlarına dikkat çekip farkındalık için yürüdü. Güvercinlerin uçurulduğu yürüyüşe Denizli Vosvos Kulübü de klasik araçlarıyla eşlik etti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, araba ve açık hava
DENİZLİ’DEKİ ENGELLİ BİREY SAYISI 12 BİN
Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, kent genelinde 12 bin engelli birey bulunduğunu belirtti. Engellilerin yeteneklerine yönelik kursların genişletilmesini, mamul haline getirdikleri ürünlerin satışlarının yapılması gerektiğini ifade eden Güngör, istihdama yapılacak bu katkının da engellilerin özgüvenlerini artıracağını söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, yazı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here