Denizli’de sarı alarm..Yağış başladı…İLÇELERDE DOLU VE YAĞMUR

0
157

AHALİTV-Meteoroloji Denizli için sarı alarm uyarısında bulundu. Gök gürültülü ve sağanak yağış başladı.Yağışlar ilçelerde etkili oluyor.

ACIPAYAM’DA YAĞIŞ

Acıpayam İlçesinde yağış Darıveren ,Ören ve Kelekçi Mahallesinde etkili oldu. Etkili olan sağanak yağış nedeniyle Belediye Fen İşleri ekipleri önlemler almaya başladı.

acıpayam kelekçi ağaç devrildi yol kapandı ile ilgili görsel sonucu

AĞAÇ DEVRİLDİ

Öte yandan,Kelekçi-Göcük mahallelerini birbirine bağlayan yolda aşırı yağış sonrası ağaç devrildi ve yol kapandı.Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen ekipler çalışmalarda bulunarak yolu yeniden trafiğe açtı.

Görüntünün olası içeriği: bulut, açık hava ve doğa

BEKİLLİ’DE DOLU ETKİLİ OLDU

Bekilli İlçesinde dolu yağışı etkili oldu. İlçenin Ekizbaba ve Sırıklı Mahallelerinde dolu vurgunu yaşandı.Dolu ekili alanlarda zarara yol açtı,ardından sağanak yağış başladı.Ekipler bölgede harekete geçti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

ÇAYYATAĞINDA SEL

Öte yandan Bekilli Çayyatağında aşırı yağış sele neden oldu.Sel,bölgedeki kilit taşlarını söktü.Yaşanan gelişmenin ardından Belediye Başkanı Mustafa Çoban yağışın etkili olduğu yerlere giderek incelemelerde bulundu.

Görüntünün olası içeriği: ağaç, bitki, gökyüzü, açık hava ve doğa

YAĞIŞ YARINDA DEVAM EDECEK

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre ; İç Ege’de Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar (20:00 TSİ) kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir uyarısı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here