Denizli’de su zammı mahkemelik olacak…İYİ PARTİ YARGIYA GİDİYOR!

0
57

AHALİTV-Denizli’de içme suyuna yüzde 20 zam yapılmasının yankıları sürüyor,tekiler artarak devam ediyor.İYİ Parti zammı mahkeme taşıma kararı aldı.

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Uğur Çizmecioğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın seçim öncesi “Zam yok” dediğini yazılı bir açıklama yaparak hatırlattı ve zammı yargıya taşıyacaklarını açıkladı

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Zam sonrası açıklamalarda bulunan ve Açıklamasında DESKİ’yi ticaretle uğraşan bir iş adamına benzeten Çizmecioğlu, “Kamu hizmetlerinde egemen ilkelerden biri de kamu hizmetlerinin bedelsiz olmasıdır. Eğer bedelsiz yapamıyorsanız, kar amacı gütmeden çok cüzi bir fiyatla kamu hizmetini ifa etmelisiniz. Deski ise sanki ticaretle uğraşan bir işadamı gibi hareket ederek, içtiğimiz suya %20 oranında zam yapmıştır. Bunun kabul edilebilir bir yanı yoktur. Alınan bu kararla, ülkeyi yönetenlerin sebep olduğu ve her geçen gün derinleşen ekonomik krizin faturasıyla, yıllardır uygulanan halkın ihtiyaçlarından kopuk, rant belediyeciliğinin faturası Denizli halkına yükletilmeye çalışılmaktadır. Seçim öncesi zam yok diyen büyükşehir belediye başkanı, bugün apar topar yaptırdığı olağanüstü toplantı ile işlerinin gönül belediyeciliği değil, rant belediyeciliği olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

İDARİ YARGIYA TAŞINACAK

Açıklamasında suya yapılan zammın sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizen Çizmecioğlu, “ Belediyeyi milyarlarca lira borç batağının içine sürükleyen zihniyet, fakir fukaranın kullandığı suya da göz dikmiş, ondan medet umar hale gelmiştir. Bugün bu zihniyet meclisteki çoğunluklarıyla bu kararı meclisten geçirmiş olabilir ama, halkımız adına bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı da unutmamalıdır. Mücadelemiz, Don Kişot misali yel değirmenlerine karşı görünse de; adalete, insan hak ve özgürlüklerine, kamu hizmetleri ilkelerine, ekonomik verilere ve herşeyden önemlisi halkımızın iradesine aykırı olan meclisi kararının iptali için, konuyu idari yargıya karşı taşıyarak devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here