Denizli’de su zammına tepkiler…SEÇİM MASRAFLARINI ÇIKARTACAKLAR!

0
63

AHALİTV-Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı üyelerinin evet oyu ile gerçekleşen yüzde 20 su zammına tekiler gelmeye başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve CHP Denizli İl Bakanı Mahir Akbaba ayrı ayrı yayınladıkları açıklamalarında zammı kınadı,”Seçim masraflarını çıkartacaklar yorumlarında bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve açık hava

KARACA’DAN AÇIKLAMA

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Özlüce kasabasında Eti Bakır Küre Madeni’nin yörede yarattığı sıkıntıları vatandaşlarla görüşen Karaca,Denizli’de yapılan su zammına da değindi.

Karaca,  Zolan’ın halen Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde bulunan 21 Kasım 2018 tarihli açıklamasını hatırlatarak ‘Osman Zolan, vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak ve enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılında da su ücretleri ile diğer tüm ücret tarifelerinde artışa gidilmeyeceğini açıklamıştı.  Şimdi ne oldu da zam yapılıyor? Çünkü seçimler bitti. Seçim öncesi vaatler veriyor, seçim sonrasına hiç birini tutmuyorlar. Zolan, vatandaşı kandırmaya devam ediyor.Büyükşehir Belediyesinde AKP ve MHP’nin oylarıyla kabul edilen bu zam, Denizlili hemşerilerime yük getirecek. Seçimin masraflarını Denizlili Hemşehrilerimin cebinden ödeyecekler.”dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede ve iç mekan

AKBABA’DAN AÇIKLAMA

CHP  Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba’da yatığı açıklama da”Asgari ücret 2.020 TL, açlık sınırı 2.124 TL, yaşam maliyeti 2.625 TL, yoksulluk sınırı 6.918 TL iken, faturayı hemşehrilerine yükleyen yönetim anlayışı tükenmiştir.İflas etmiştir.
Acziyet içerisindedir.”dedi

Akbaba açıklamasında ayrıca  Belediye Bakanı Zolan’a seslenerek “Millet sizden çalışma,iyileştirme ,indirim,yardım beklerken ,ekonominin dibe vurmasını hemşehrilerimize fatura ettiniz.CHP Büyükşehir Meclis üyelerimizin tamamının “RED”verdiği karar için Zolan’a soruyoruz:SEÇİMDEN ÖNCE 2019’DA ZAM DÜŞÜNMÜYORUZ DEMİŞTİNİZ ,NE OLDU?”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here