DENİZLİLİ ÖĞRENCİ YKS BİRİNCİSİ

0
155

AHALİ TV – Önceki gece açıklanan YKS sonuçlarına göre Denizli Özel Final Fen Lisesi Öğrencisi Mehmet Berke İşler, 2 puan türünde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

ÖSYM tarafından 2019 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. 2019 YKS’ ye giren ve sınav sonucunu merak eden öğrenciler arasında Denizli Özel Final Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Berke İşler’de vardı.  İşler’in sınav sonuçlarını incelemesi sonucu SAY Puan türünde (Ham-SAY) ve (Y-SAY) 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olduğunu öğrendi.

Fen Lisesi öğrencisi Mehmet Berke İşler’in bu başarı sevincini ailesi ve öğrenim gördüğü Denizli Özel Final Fen Lisesi idaresi ve öğretmenleri de paylaştı.

Denizli Özel Final Fen Lisesi Yöneticisi Sadi Öztekin, öğrencisinin aldığı başarıyı sosyal medya hesaplarından paylaşarak haklı olarak şu ifadelere yer verdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Öztekin; “Denizli Özel Final Fen Lisesi öğrencimiz Mehmet Berke İşler SAY Puan türünde (Ham-SAY) ve (Y-SAY) 500.000 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu. Yıllarca süren özverili çalışmasından dolayı öncelikle kendisini, sonra da ailesini ve Denizli Final Okullarının öğretmen, yönetici ve tüm çalışanlarını yürekten tebrik ediyor, M. Berke’ye üniversite hayatında üstün başarılar diliyorum. İnanıyorum ki, güzel ülkemize çok büyük katma değer sağlayacaktır. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını kanıtladığın ve hem kendi ailene, hem de Final ailesine büyük bir onur yaşattığın için teşekkürler M. Berke…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here