Denizlili öğrenciler yüzmede başarılı oldu

0
100

AHALİTV-Uluslararası Arena Aquamaster Yüzme Şampiyonasında, Merkezefendi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Seyfi Diker Türkiye birincisi, yine aynı okuldan 7. sınıf öğrencisi Muammer Gecekuş Türkiye ikincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yüzmede büyük başarı elde ederek ilimizin adını tüm Türkiye’ye başarıları ile duyuran şampiyon öğrencileri makamında ağırladı. Ziyarete Şube Müdürü Mustafa Vural, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar, altın madalyalı Seyfi Diker ve annesi Hatice Diker, gümüş madalyalı Muammer Gecekuş ve annesi Necla Gecekuş ve Beden Eğitimi Öğretmeni Burhan Vayvada katıldı.
Oğuz gerçekleştirilen ziyarette yaptığı konuşmasında “Yüzme sporunu her yaştan insana sevdirmek amacıyla düzenlenen yenilikçi bir şampiyonlar bütünü olan ve bu yıl Marmaris’te 10.’su düzenlenen Uluslararası Arena Aquamaster Yüzme Şampiyonasından öğrencilerimiz altın ve gümüş madalya ile dönerek bize çok büyük mutluluk yaşattılar. 1500 mt açık su yüzme şampiyonasında 1113 yaş kategorisinde ve genel klasmanda katılan öğrencilerimiz Seyfi Dker ve Muammer Gecekuş tüm rakiplerini geride bırakarak birinciliği ve ikinciliği aldılar.”dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here