GAZETECİYE SALDIRIYA KINAMA

0
95

AHALİTV-Ankara’da katıldığı TV programı sonrasında saldırıya uğrayarak yaralanan ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Yeniçağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırıya bir kınamada Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nden geldi.

osman nuri boyacı ile ilgili görsel sonucu

DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı,saldırı sonrasında yaptığı açıklama da  “Yeniçağ Gazetesi yazarı meslektaşımız  Yavuz Selim Demirağ’ın evinin önünde uğradığı saldırıyı kınıyoruz. Unutulmamalı ki gazetecinin görevi kamuoyunu bilgilendirmek, yaşanan olumlu veya olumsuz haberleri topluma yansıtmaktır. Yalnızca kamuoyunu bilgilendirmek amacında olan gazetecilerin görevi tüm demokrasiye inanan ülkelerde toplumun ve anayasanın güvencesi altındadır.

Yeniçağ Yazarı Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırı,  toplumun haber alma ve basın özgürlüğüne yapılmıştır. Buradan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Yetkililerden, bu saldırının faillerinin yakalanarak yargıya teslim edilemelerini bekliyoruz” dedi.

abdülkadir nişancı ile ilgili görsel sonucu

NİŞANCI’DAN SEVİNDİRİCİ HABER BEKLİYORUZ

DGC Başkanı Boyacı, haber yapmak için gittiği Bayburt’un Soğanlı dağı mevkiinde kaybolan Anadolu Ajansı Muhabiri Abdulkadir Nişancı’dan sevindiri haber beklediklerini kaydetti.  Boyacı, “Bayburt’ta Anadolu Ajansı muhabiri olarak görev yapan Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi  meslektaşımız Abdulkadir Nişancı, haber yapmak için gittiği Bayburt Çaykara yolu Soğanlı dağı mevkiinde kar kütlesinin üzerinde çekim yaptığı sırada uçurumdan yuvarlanarak dereye düşmesi sonucu kayıp olmuştur.  Meslektaşımızı  arama çalışmaları devam etmektedir. Meslektaşımız Abdulkadir Nişancı’nın bir an önce  sağ salim bulunup aramıza dönmesini diliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here