MERKEZEFENDİ’NİN VİZYON PROJESİ:KÜTÜPHANE GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI

0
249

AHALİTV-Merkezefendi Belediyesi’nin en önemli vizyon projelerinden olan Merkez Kütüphane açıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

 

Kütüphane açılışına,Denizli Valisi Hasan Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin,Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız,Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP İL Başkanı Cafer Birtürk ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu açılışta yaptığı konuşma da, 28 bin kitapseverin kütüphaneye kayıt olduğunu belirterek “Denizli’nin ve Merkezefendi’nin değil, tüm Avrupa’nın en önemli kütüphane projelerinden biri olan Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesini açtık.Merkez Kütüphanemiz 20 Milyon TL’ye mal oldu. İçerisinde 19 adet kitaplığımız var. Okuma salonlarımız var. Bu 19 kitaplığımıza tüm kitapları yerleştirdik. Her branştan yazarımızın ve düşünürümüzün bir isimlendirmesini yaptık. Şerif Mardin’den Mehmet Akif Ersoy’a, Necip Fazıl’dan Erol Güngör’e, Kemal Tahir’den Aziz Sancar’a birçok önemli değeri burada yaşatmak adına isimlerini verdik. O anlamda kütüphanemizin ideolojisi yok. Burada tek ideoloji kitabın kendisidir. Yeni nitelikli bir nesil için bu projemiz, bizlerin çok değer verdiği bir proje” ifadelerini kullandı.
 7/24 AÇIK OLACAK

Açılışı gerçekleşen kütüphanede;1100 metrekare yetişkin kütüphanesi, 800 metrekare çocuk kütüphanesi, bireysel ve grup çalışma odaları, 200 kişilik konferans salonu, 300 kişilik amfisi, önünde 300 metreden oluşan kitap kafesi bulunuyor. Kütüphane 7/24 açık olacak.

HEDİYELER DAĞITILDI

Kütüphane açılışında hediyeler dağıtıldı. Hediyeler arasında, Dış tasarımından yapılmış olan 130 parçadan oluşan yapbozumuzu dikkat çekti.Yapbozlar açılışa gelen çocuklara dağıtıldı, toplamda 5 bin çocuğa dağıtımı hedeflendi.

Açılışta ayrıca;100’er adet olmak üzere, Nutuk’, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un Safahat, Ali Fuat Başkilit’in Gençlerle Baş Başa kitabı ve  Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi törene katılanlara dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here