MİLLİ MÜCADELE GÜNÜ KUTLANDI

0
58

AHALİ TV – Denizli’de 15 Mayıs Milli Mücadele Günü coşkuyla kutlandı. Delikliçınar Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalar, Bayramyeri Meydanında sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, dans ediyor, kalabalık ve açık hava

Denizli’de Milli Mücadele Günü coşkuyla kutlandı. Kutlamalar Delikliçınar Meydanında ki Atatürk Anıtı’na Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Çelenk sunmasıyla başladı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, şapka, çocuk, sakal ve açık hava

Törene CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sanca, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı Mahir Ababa, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, mülki ve askeri erkan katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Çelenk sunumunun ardından mehter takımı eşliğinde oluşturulan kortej, Atatürk Caddesi ve Kayalık Caddesi üzerinden Bayramyeri Meydanına geldi. Burada Şiir dinletisi ve halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bir konuşma yaptı. Zolan konuşmasının sonunda 100 yıl önce Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin okuduğu fetvayı okudu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

ÖNEMLİ OLAN DENİZLİ’NİN DURUŞUDUR

Konuşmasının sonunda 15 Mayıs tarihi konusunda yaşanan tartışmalara da değinen Zolan, “Bizim tarih konusunda şüphemiz yok. Fetvanın metnine baktığımızda da zaten Yunan’ın İzmir’i çıkarma yaptığı gün okunduğu anlaşılıyor. Kimse Milli Mücadelede Denizli’nin duruşunu başka yönlere çekmeye çalışmasın. Önemli olan Denizli’nin burada gösterdiği duruş ve ruhtur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here