NURİ KAPLAN YAZDI: ATATÜRK STADI

0
662

Denizli’nin emektar stadı isim sponsoru buldu.

Gençlik yılarımda adı Atatürk Stadı olarak değiştirilen Denizli Şehir Stadı, bu sezon Atatürk’ün yanında özel bir firmanın adıyla anılacak.

Artık geleneksel hale gelen ligin ikinci devresinde Denizlispor’a sponsor bulma etkinliklerinden sonuç beklerken bir anda öğrendik ki Atatürk Stadı’na sponsor bulunmuş.

Atatürk Stadı’nın asıl sahibi Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu konuda fikri nedir bilmiyorum ama daha önce de Stadın girişindeki ‘Atatürk Stadı’ takı kaldırılmış, gelen tepkiler üzerine yerine takılmıştı.

Denizli’nin en önemli markası Denizlispor, üstelik şampiyonluğa koşar adım giderken ve kent Denizlispor arkasında kenetlenmişken, böyle bir uygulama kimin aklına geldi bilmiyorum ama bana birilerinin ‘madem Atatürk adını kaldıramıyoruz, yeni stad da yapamıyoruz bari Atatürk’ün önüne arkasına bir şeyler yazalım’ diye düşünmüş gibi geldi.

Siyaset üstü Denizlispor’un tam da kent takımın arkasında kenetlenmişken ve seçime sayılı günler kalmışken böyle bir adım atması oldukça ilginç.

Öncelikle sponsor bulunacaksa stada değil, kulübe neden bulunamadı?

Denizlispor adının önüne başka bir isim gelmesini uygun görmediyseniz, Atatürk’ün adının önüne veya arkasına başka bir özel firma adının gelmesi sizi rahatsız etmiyor mu?

Günümüzde spor çok büyük bir endüstri ve büyük bir oranda sponsorluk anlaşmalarıyla ayakta duruyor bu bir gerçek ama devletin yaptığı stada üstelik adı ‘Atatürk’ iken başka isimler eklemek bana göre sıkıntılı bir durum.

Denizli’ye yeni bir stad yapılana kadar Atatürk adının önüne arkasına ne yazarsanız yazın, benim için Atatürk Stadı’dır. Stadın isim hakkını alan kurumun da bir an önce bu yanlıştan dönüp, kulübe katkı koymak istiyorsa başka bir yol bulması gerektiğini düşünüyorum. Saygılar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here