SOYER’DEN ZEYBEKCİ’YE:İZMİR RAKI DEĞİL

0
97

AHALİTV-Denizli’de adı verilen Kültür Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada İzmir’e mesajlar veren ak Parti adayı Nihat Zeybekci’ye karşı yanıt gecikmedi. CHP adayı Tunç Soyer,Zeybekci’nin İzmir’i tanımadığını-bilmediğini belirterek “İzmir sadece rakı değil” dedi.

AKParti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci’ye yaptığı yemek davetini hatırlatan Soyer, Nihat Zeybekci’nin kendisine yönelik babası Nurettin Soyer’le ilgili tartışmalardan ötürü “Adaylığı vicdanları yaraladı” sözlerine değindi.

Zeybekci’nin geçen hafta söylediği “Tunç Soyer’le canlı yayında konuşabiliriz” sözlerine yanıt veren Soyer, “Adaylığımın vicdanları yaraladığı düşüncesinden vazgeçtiyse istediği yerde istediği kadar konuşuruz. Ama aynı düşüncedeyse aynı masaya oturmamız mümkün değil” ifadelerini kullandı.

‘ZEYBEKCİ’Yİ 1 NİSAN’A KADAR MİSAFİR EDECEĞİZ’

Seçimi CHP’nin kazanacağını ifade eden Soyer, “Nihat Zeybekci bizim misafirimiz. 1 Nisan’a kadar kendisini İzmir’de misafir edeceğiz” derken Seferihisar’da iki dönem başarılı olduğunu ifade ederek, “40 bin nüfuslu Seferihisar’ı olanaksızlıklarla, borçlarla dünya markası yaptık. Şimdi İzmir’in potansyeli beni çok heyecanlandırıyor. İzmir’i marka yapmak daha kolay” diye konuştu.

‘İŞE BİSİKLETLE GİDİP GELECEĞİM’

İzmir’deki trafik sorununa kısa ve uzun vadeli çözüm projeleri olduğunu söyleyen CHP adayı, “İzmir’in trafik sorununun olduğu bazı yerlerde 100 gün, bazı yerlerde 500 günde çözüm planlarımız var. 5 yıla yayılacak çözüm planları da yaptık. İzmir denizi çok daha fazla kullanacak. Körfez yüzülebilir olacak.” derken, 31 Mart’taki seçimlerde başarılı olması halinde işe bisikletle gidip geleceğini söyledi.

‘ASLOLAN EN YÜKSEK OYLA KAZANMAKTIR’

Anketlerle ilgilenmediğini söyleyen Soyer, “Ben anket yaptırmıyorum. Ama kimisinde 55’ler, kimisinde 60 küsürler çıkıyor, duyuyorum. Hayatım boyunca kendimle yarıştım. Aslolan en yüksek oyla kazanmaktır” diye konuştu.

CHP’NİN YÜKSEK OY ALMASI YALNIZCA AKP KARŞITLIĞINDAN DEĞİL’

AK Parti adayı Nihat Zeybekci’nin “AK Parti’yi İzmirli yapmak lazım” sözüne değinen Soyer, “AK Parti’yi İzmirli yapacağım ne demek, anlayamıyorum” diye konuştu.

Soyer, “İzmir’de CHP’nin yüksek oy alması yalnızca AKP karşıtlığından değil. İzmir’de bir yaşam kültürü var” derken rakibi Zeybekci’nin şarap ve rakıyla ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi:

“İzmir keyifli bir kenttir ama herkesin keyif çattığı bir yer değildir. Alınteri dökenler var. Burayı sadece rakıdan ibaret görürseniz öyle davranırsınız”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

alanya escort